1 Haftadır filmlerle uğraşıyorum..İnternetim kotasız olduğu için sürekli filmleri internet üzerinden takip ediyorum…Tabii filmlerin kendi sitelerinde dolması çok uzun sürdüğü için İNTERNET DOWNLOAD MANAGER yardımıyla indirip izlemeyi düşündüm..

850 mb’lık bir filmi indirdim..Fakat dikkatsizliğim sonucu uzantısının .fla olduğunu ne yazık ki geç farkettim..Sonra bir araştırma tutturdum ki sormayın =)…Birçok programı denedim..Tabii gelişmiş özellikler illa ki yenilerde var ya, sürekli yeni programları deniyordum.Neredeyse hepsinde .fla uzantılı film açma çabalarım başarısızlıkla sonuçlandı..En sonunda bulduğum program sayesinde filmler rahatlıkla çalıştırmaya başladım..Sizlere de yardımcı olabileceğini düşündüğüm için buraya yazma kararı verdim.

FLA VİDEOLARI NEDİR?
.flv Genellikle flash olarak tasarlanan animasyonların düzenleme dosyasının uzantısıdır…Eski bir uzantıdır..Youtube vb paylaşım sitelerindeki videolar genellikle bu uzantıda bulunur..

FLA VİDEOLARI NASIL AÇILIR??
Çabalarım karşılığı bulduğum bu programı sizlere sunmadan önce bir bilgi daha vermek istiyorum..“.flv” uzantılı dosyaları açmak için kullanılan alternatif bir yöntem vardır..Bu tabii ki uzantısını değiştirerek açmaktır.Fakat çok zaman gerektiren ve zahmetli bir işlem olduğu için bunu kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.
.
flv uzantısının eski bir uzantı olduğunu söylemiştik..O kadar programa rağmen bu uzantıyı VİDEO OLARAK açabilen program sayısı azdır..Ve bunlardan biri de MEDİA PLAYER CLASSİC’dir…Şimdi size resimler ile anlatayım nasıl kuracağımızı..

Media Player’ı açın araç çubuğundan görünüme tıklayıp AYARLAR’ı seçin.

Ardından Oynatıcı-Biçimler bölümüne girip ayarları şekildeki gibi yapın.

Ve rahatlıkla .flv filmleriniz izleyebilirsin..

Media Player Classic Home Cinema Türkçe İndir

Rar Şifresi: www.vizilti.ueuo.com

Emeğe saygı..Yazılar tamamiyle VIZILTI bloguna aittir.

Digg This
Reddit This
Stumble Now!
Buzz This
Vote on DZone
Share on Facebook
Bookmark this on Delicious
Kick It on DotNetKicks.com
Shout it
Share on LinkedIn
Bookmark this on Technorati
Post on Twitter
Google Buzz (aka. Google Reader)

Yorum yapılmamış

Henüz yorum yapılmamış.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Yorum yapın